Akademik Redaksiyon

Redaksiyon hizmeti özellikle akademik metinlerde önem taşıyan bir adımdır. Akademik metinlerin yayımlandıktan sonra düzeltilmesi gibi bir seçenek bulunmamaktadır.

Sunum esnasında hatasız olması ne kadar önemli ise sonrasında düzeltme seçeneğinin olmaması da önemlidir. Akademik Redaksiyon hizmeti ile sunulacak çalışmanın kalitesi artırılmaktadır.

Yayımlanacak olan metnin profesyonel görüntüsü akademik redaksiyon ile desteklenmektedir. Tüm hatalar profesyonel uzmanlarımız tarafından düzeltilmekte ve metin yayımlanabilir hâle getirilmektedir.

Hazırlanmış olan akademik metinler, anlam bütünlüğü korunarak son hâline getirilmektedir. Metin pek çok açıdan incelenerek en mükemmel hâli ile size sunulmaktadır.

Bir yüksek lisans veya doktora öğrencisinin hazırladığı bilimsel verilerin sorunsuz ve eksiksiz bir noktaya ulaştırılması için gerçekleştirmiş olduğu çalışmalara akademik çalışma denir. Akademik çalışma gerçekleştirilirken hangi noktalar üzerinde durulduğu bilinmelidir. Lisansüstü öğrenciler, araştırmacılar ve doktora öğrencileri tarafından yazılan makale, tez, bilimsel kitap ve proje raporu gibi her çalışmanın yayınlanmadan önce redaksiyon işlemine tabi tutulmasına akademik redaksiyon denir.

Türkçe veya İngilizce hazırlanmış bilimsel eserlerinizde birçok noktada akademik redaksiyon hizmeti gerçekleştirilebilmektedir. İlk olarak, noktalama işaretlerinin düzenlenmesi ve metnin dil bilgisi ile uyumlu hale getirilmesi için kontrolü sağlanır. Sonrasında ise metindeki cümle yapılarının düzenli bir hale getirilmesi ve anlam bütünlüğünün oluşturulması gerçekleştirilir. Bu sayede çalışma içerisinde yer alan her cümle; eksiksiz, anlamlı ve okunaklı bir hale gelmektedir.

Biçimsel olarak yapılan inceleme esnasında, yanlış kelimeler ve kelime grupları düzeltilirken, dergi veya farklı basımlar açısından talep edilen şekilsel biçimlendirme de gerçekleştirilir. Hazırlanan çalışma içerisinde bulunan kaynakların format ile uyumlu bir hale getirilmesi ve bu açıdan kontrol gerçekleştirilerek düzenlemelerin yapılması, en önemli noktalardan birini oluşturmaktadır. Son olarak, akademik redaksiyon hizmetinin en önemli ayrıntılarından birisini de yazılan metnin son okuma işleminin gerçekleştirilmesi ve eksiksiz bir sonuç elde edilmesi oluşturmaktadır.

Redaksiyon.Net ekibinin sizler için verdiği redaksiyon hizmetinin nihai hedefi, stresli ve yoğun iş hayatınız içerisinde yeteri kadar vakit bulamadığınız akademik çalışmalarımızın en az sizin kadar dikkatli bir şekilde düzeltilmesini ve redakte edilmesini sağlamaktır. Aslında verilen bu hizmet sayesinde hazırladığınız çalışma, yazım ve dil bilgisi hataları gibi nedenlerden dolayı reddedilmeyecek bir hale gelmektedir.

Çalışmanız son haline gelene kadar düzenleme ve düzeltme işlemleri gerçekleştirilir, çalışmanız yayınlanacak bir hale gelip de rahatlıkla okunacak bir konuma ulaştığında, redaksiyon çalışması son noktaya ulaşmış demektir. Çünkü akademik redaksiyon hizmetleri tamamlandıktan sonra artık çalışma üzerinde bir daha değişiklik yapılmadan gereken mercilere yani akademik jüri ve kamuoyuna sunum işlemleri gerçekleştirilebilir. Çalıştığınız projenin ulusal ve uluslararası basın yayın organlarında yayınlanması, kariyeriniz için çok önemli bir konu olduğundan dolayı kurgu, biçim ve yayın organının istediği düzeltmeler ile birlikte net bir başarının elde edilmesi amaçlanmaktadır.

Sizin için en iyisi

Bize göndermiş olduğunuz her metnin üzerinde itina ile çalışmaktayız. Bir metnin üçüncü kişilerin eline geçmesi söz konusu olamaz. Bu konuda istediğiniz takdirde sözleşme hazırlıyoruz.

Bize gönderdiğiniz hiçbir dosya,  gönderilme amacından başka bir amaçla kullanılmaz. Üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Redaksiyon.Net yasalara ve etik ilkelere uygun bir şekilde faaliyet göstermektedir. Redaksiyon.Net ekibi olarak akademik çalışmalarınızın sizin için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Yaptığımız çalışmalarda bu bilinçle hareket etmekteyiz.