Akademik Çeviri

Akademik çeviriler için büyük önem taşımakta olan redaksiyon hizmeti, bilimsel etik ilkeleri doğrultusunda sizlere sunulmaktadır.  Redaksiyon ekibimiz tarafından gerekli olan tüm düzeltmeler yapılmaktadır.

İstekleriniz bizim için önemlidir. İstekleriniz doğrultusunda hazırlanan taslak üzerinde değişimler yapılmaktadır. Hazırlama sürecinde her aşamada titiz bir çalışma yürütülmektedir.

Özellikle yayımlandıktan sonra değişimi mümkün olmayan akademik metinlerin reddedilmemesi için kusursuz bir çalışma yürütülmektedir.

Çevirisi yapılacak olan tüm metinlerde yazılacak cümlelerin sadece imla kuralları ve noktalama işaretlerine değil aynı zamanda cümlelerin bütünlüğüne de dikkat edilmektedir. Var olan hatalı tüm kelimeler ve cümleler doğru bir şekilde değiştirilmektedir.

Akademik çeviri hizmeti, akademik olarak hazırlanmış olan yüksek lisans tezi, doktora tezi ve makale gibi akademik çalışmaların Türkçe veya istenilen dil üzerinde yapılan titiz bir çalışma ile yapısını ve anlamını değiştirmeden eksiksiz bir şekilde çevirisinin yapılmasıdır.

Akademik çevirisi yapılan bir araştırmanın ve çalışmanın sonucu bilimsel bir ürün olduğundan çevirisi de büyük bir önem arz etmektedir. Bu gibi çalışmalarda bilimsel çalışmaya sadık kalınmalı, yoruma açık genellemeler yapılmamalıdır.

Tek bir tür bağlamında gerçekleştirilmeyen akademik çeviri hizmetlerinde bir tezin, makalenin, özetin veya profesyonel bir bilimsel metnin çevirisi gerçekleştirilebilir. Bunların tümünde en önemli noktalardan birisi, ihtiyaç duyduğunuz profesyonel sonucun kaliteli ve doğru zamanlı bir şekilde size sunulmasıdır. Bu bağlamda alabileceğiniz hizmetler arasında tezin herhangi bir bölümünün veya özetinin çevirisinin yapılmasını da talep edebilirsiniz.

Genel olarak akademik çeviri hizmetleri kapsamında makale, lisans bitirme tezi, yüksek lisans tezi, uzmanlık tezi ve doktora tezi çevirileri yapılmaktadır. Bilimsel açıdan ve akademik açıdan çok yoğun bir emek verilmesi sayesinde hazırlanan bu metinler, gayet değerli ve gizliliğe dikkat edilmesi gereken metinlerdir. Bu nedenle sizin için gerçekleştirilen tüm çalışmalarda gizlilik esasına uygun olarak, çalışmanızın ve bilgilerinizin korunmasına özen gösterilir. Bu bağlamda hizmetin her noktasında ön deneme açısından çalışmanızın küçük bir kısmı üzerinden deneme hizmetleri talep edebilirsiniz.

Uzun bir yapıya sahip olan akademik metinlerde yapılan çeviri hizmetlerinde, birbirleri ile paralel çalışan profesyonel birçok çeviri uzmanı bir ekip olarak çalışmayı tercih eder. Kapsamlı olarak verilen hizmetlerde hangi dilde olursa olsun yapılacak çeviri detayları için 7/24 redaksiyon ekibi ile görüşmeniz mümkündür. Uzman çevirmen kadrosu ile gerçekleştirdiğiniz görüşmeler sayesinde akademik çeviri için tamamen profesyonel bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu çerçevede sosyal bilimler, tıp, hukuk, işletme, mühendislik veya biyoloji gibi birçok farklı alanda çeviri hizmetleri talep etmeniz mümkündür.

Hazırladığınız akademik metinlerin profesyonel bir çeviri hizmeti ile eksiksiz olarak hazırlanması bağlamında öncelikle işinde güvenilir bir yapıya sahip olan, müşteri odaklı çalışma sergileyen, kesin çözüm hedefi bulunan kişiler ile çalışma gerçekleştirilir. Redaksiyon.Net ekibi sizin için çeviri hizmetleri gerçekleştirirken, deneyimli çevirmenlerin verdiği hizmetleri bir araya getirerek, farklı dillerde hizmet vermeyi amaçlar. Ayrıca akademik çeviri hizmeti gerçekleştiren her uzman, aynı zamanda da bir redaksiyon uzmanı olarak hizmet verecektir. Yani bu bağlamda verilen hizmetlerin kapsamında hızlı ve profesyonel bir sonuç için ilkeli, hatasız ve dil bilimi açısından doğru ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.

Sizin için en iyisi

Bize göndermiş olduğunuz her metnin üzerinde itina ile çalışmaktayız. Bir metnin üçüncü kişilerin eline geçmesi söz konusu olamaz. Bu konuda istediğiniz takdirde sözleşme hazırlıyoruz.

Bize gönderdiğiniz hiçbir dosya,  gönderilme amacından başka bir amaçla kullanılmaz. Üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Redaksiyon.Net yasalara ve etik ilkelere uygun bir şekilde faaliyet göstermektedir. Redaksiyon.Net ekibi olarak akademik çalışmalarınızın sizin için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Yaptığımız çalışmalarda bu bilinçle hareket etmekteyiz.